De Mineralenrivier

De Mineralenrivier

De Mineralenrivier in de Ain

De Mineralenrivier: een unieke schattenjacht in de Ain!

Vanaf mei 2026 verwelkomen de Grotten van Cerdon bezoekers met een nieuwe attractie: de Mineralenrivier! Vergeet klassieke speurtochten: hier beleven kinderen een echte schattenjacht in contact met water, met hun handen in het zand. Met de opening van de Mineralenrivier verandert het terrein het leren over mineralogie in een leuk avontuur waarin elk kind de held wordt van zijn eigen mijnexpeditie.

Gelegen in een beschermd natuurgebied in het hart van de Ain nodigt deze speelse ruimte jonge ontdekkingsreizigers uit om hun spelconsole in te ruilen voor een goudzoekerszeef. Het doel? De schatten vinden die aarde en water zorgvuldig verborgen hebben.

Een meeslepend concept

Waarom fascineert een mineralenrivier zo? Omdat ze een oerinstinct aanspreekt: het plezier van ontdekken. In plaats van een passieve tentoonstelling plaatst deze activiteit kinderen midden in de actie. Ze kijken niet alleen — ze nemen actief deel aan het zoeken.

Stel je een kristalheldere waterloop voor die bergbeekjes nabootst waar goudzoekers ooit hun geluk probeerden. Het geluid van stromend water, de textuur van het sediment en de glinstering van een steen in het zonlicht creëren een unieke sfeer.

De uitrusting van de perfecte avonturier

Elk kind ouder dan vier krijgt een echte goudzoekersuitrusting: een zeef, een goudpan, een schep en een kleine emmer. Onder begeleiding van een animator leren kinderen hoe ze deze tools gebruiken.

Elke beweging van de zeef brengt hen dichter bij hun beloning.

Een geologische zoektocht

De schat bestaat niet uit plastic goudstukken, maar uit echte mineralen. Kinderen kunnen onder andere vinden:

  • kwartskristallen

  • paarse amethisten

  • pyriet, ook wel “fool’s gold” genoemd

Elke vondst is uniek en elke sessie anders.

Van spel naar wetenschap

Na de zoektocht volgt een identificatiemoment waarbij kinderen leren waar hun stenen vandaan komen en hoe ze zijn ontstaan. Zo ontdekken ze dat hun vondsten miljoenen jaren nodig hadden om te ontstaan.

Geologie wordt zo tastbaar en begrijpelijk.

Verleng de ervaring

Na de activiteit kunt u ook een bezoek brengen aan de winkel om meer te leren over mineralen of een souvenir mee te nemen.

Een familie-uitstap in mei 2026

De opening in mei 2026 past binnen een visie van duurzaam toerisme dicht bij de natuur. Terwijl kinderen zoeken naar stenen, kunnen ouders genieten van het landschap.

Deze activiteit past perfect binnen slow tourism: tijd nemen, observeren en genieten van de natuur.

Combineer het met een speurtocht in Pérouges

Zoeken naar mineralen of draken opsporen heeft één ding gemeen: de spanning van ontdekking.

  • spelenderwijs leren

  • activiteiten voor het hele gezin

  • tastbare herinneringen

Op 45 minuten van de Grotten van Cerdon ligt het middeleeuwse stadje Pérouges, waar kinderen met Georgie en Gina, de draken van de stad, op avontuur gaan.

Goudzoeker aan de mineraalrivier grottes du cerdon